Jedno z kluczowych szkoleń prowadzonych nowemu pracownikowi. Jest to jeden elementów, między innymi, prawidłowo zrealizowanego onboardingu pracownika. Czy jakieś korzyści płyną z tego szkolenia poza spokojem wewnętrznym? Myślę, że ten tekst Cię do tego przekona.

W większości przypadków szkolenie jest wymagane. Kluczowe jest w tym miejscu wskazanie Art.  2373 (Dz.U.2020.1320 Kodeks Pracy). Szczególnie ważny jest w tym miejscu §2. 

Kodeks Pracy Art. 2373. § 2.

Pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenie pracownika przed dopuszczeniem do pracy nie jest wymagane w przypadku podjęcia przez niego pracy na tym samym stanowisku pracy, które zajmował u danego pracodawcy bezpośrednio przed nawiązaniem z tym pracodawcą kolejnej umowy o pracę.

Opłaci Ci się to?

Pamiętaj, bierz pod uwagę bezpieczeństwo pracowników. Szkolenie BHP (w tym przypadku okresowe) jest jednym z punktów w zakresie budowania kultury bezpieczeństwa w zakładzie- nie warto go zaniedbywać. 

Szkolenie okresowe BHP nie jest szkoleniem, które może trwać 15 minut- FAKT! Czas trwania szkolenia zależy w dużej mierze od tego na jakie zadania wykonuje dany pracownik i jakie zagrożenia na nich występują.

Systematycznie realizuję szkolenia BHP (wstępne, okresowe bądź tematyczne). Przed każdym z nich staram się jak najdokładniej poznać zakład i wyzwania przed nim stojące. W związku z tym, szkolenia są dopasowane do Twoich potrzeb. Natomiast, w trakcie szkolenia, stawiam głównie na kontakt z pracownikiem- analizy przypadków, krzyżówki, filmiki i inne narzędzia.

Chętnie zrealizuję dowolne szkolenie BHP (okresowe, wstępne bądź tematyczne) w Twoim zakładzie. Skontaktuj się ze mną za pomocą poniższego formularza!