Czy te pieniądze są adekwatne do sytuacji??‍♂️

Dziś o jednym ze świadczeń z tytułu wypadku przy pracy, którym jest JEDNORAZOWE ODSZKODOWANIE. Myślę, że o odpłatności 100% za czas nieobecności w związku z lekarskim zwolnieniem mówić nie muszę- klasyk.


Za okres od 1 kwietnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. przysługują Ci następujące kwoty:

✔ 984zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu;

✔ 17 214 zł z tytułu orzeczenia całkowitej niezdolności do pracy oraz niezdolności do samodzielnej egzystencji;

✔ 88 527 zł, gdy do jednorazowego odszkodowania uprawniony jest małżonek lub dziecko- w skutek Twojej śmierci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ZUS- wpisz w wyszukiwarce „Kwoty jednorazowych odszkodowań ZUS”.Czy warto się o nie starać? Zawsze warto. W końcu każdy pracodawca odprowadza składkę za swoich pracowników (jest to jedyny rodzaj składki nie obciążającej pracownika). Zwróć uwagę na to, że pracodawca odprowadza 1,67% za każdego pracownika (procent jest określano corocznie)!

Miałeś wypadek przy pracy, otrzymałeś protokół z wypadku i zakończyłeś leczenie? Złóż wniosek do ZUS odnośnie oceny uszczerbku na zdrowiu. Pamiętaj, że o ten aspekt powinien zadbać poszkodowany. Pamiętaj jednak, że o odszkodowanie można się starać dopiero po całkowitym zakończeniu leczenia, tj. po uzyskaniu druku OL-9.?

Przykładowe orzeczenia (średnia za 2019r.) dot. uszkodzeń:

➡ Kości śródręcza i palce- 3,2% (ok. 2,5 tyś. zł!)
➡ Głowa- 13% (ok. 10 tyś. zł!)
➡ Ogółem- 5,2% (ok. 4,4 tyś. zł!)

W razie wystąpienia w Twoim zakładzie wypadku koniecznie skontaktuj się ze mną. Jedną z usług realizowanych przeze mnie jest udział w postępowaniach powypadkowych. Zapraszam do kontaktu telefonicznego- temat wymaga natychmiastowego podjęcia.

#BHP #Wypadekprzypracy #Odszkodowanie #ZUS